Fredericia Furniture - Corona Skammel - Vidar tekstil
En særlig fordelagtig pris, som ikke kan anvendes sammen med andre rabatter eller rabatkoder.
Den elegante Corona-skammel er designet til at komplementere den klassiske Corona-stol. Designet af Poul M. Voltheri 1964, deler skamlen stolens skulpturelle æstetik og funktionelle komfort. Corona Ottoman, produceret af Fredericia Furniture, er et naturligt valg for dem, der ønsker en komplet og harmonisk loungeløsning.
Hos Thorsen Møbler kan du nu få Corona-skamlen polstret i Vidar-tekstil fra Kvadrat til en særlig pris. Dette eksklusive uldstof, designet af Fanny Aronsen og Raf Simons, tilføjer et blødt og moderne udtryk, der understreger skamlens tidløse design.
Vælg din yndlingsfarve og giv din Corona-skammel et personligt præg. Den kan købes separat eller sammen med Corona-stolen, hvor den fuldender komfortoplevelsen.
Kontakt os gerne på telefon 86752999 eller mail@thorsen.dk hvis du måtte ønske en variant, du ikke finder på vores hjemmeside eller har spørgsmål vedrørende produktet.
PRODUCENT:
Fredericia Furniture
DESIGNER:
Poul M. Volther
DIMENSIONER:
H 47 x B 49 cm
STEL:
Børstet Stål
POLSTRING:
Vidar tekstil fra Kvadrat
| Produkttyper | Taburetter og skamler |
|---|



